Jaki wybrać kolor poduszek do brązowej kanapy?

Kanapa jest meblem, który w salonach zajmuje najwięcej miejsca i jest bardzo widoczny. Dlatego też dobrze dobrane dodatki, a takim dodatkiem jest poduszka, wpływa pozytywnie na styl całego pomieszczenia, może optycznie nadać mu lekkości czy obciążyć. Na co zwracać uwagę przy dobieraniu poduszek do kanapy?

Na co należy zwrócić uwagę przy brązowych kanapach?

Na co należy zwrócić uwagę przy brązowych kanapach?

Brązowa kanapa jest delikatna i nie zwraca na siebie uwagi. Można powiedzieć, że brąz jest niezwykle stonowanym kolorem, przez co patrząc na ten mebel, odczuwamy spokój. Wybierając dekoracyjne poduszki w kolorze, możemy całą przestrzeń salonową ożywić, a tym samym dać sobie pole do popisu z pozostałymi dodatkami, które z tymi poduszkami muszą pasować stylem.

Wspominając o kolorze poduszek – zbyt krzykliwe kolory zaburzą ten spokój i harmonię, którą daje kanapa, dlatego też warto dodawać koloru, jednak nie można przesadzić. Rozwiązaniem mogą być inne kolory ziemi, do których zalicza się brąz. Kolory te są do brązu komplementarne. Jakie to barwy? Są to wszystkie odcienie beżu, ciepłego brązu i przygaszonej zieleni. Ożywią one brązową kanapę, nie wprowadzając zbyt dużego chaosu.

A jeśli chcemy zaszaleć i dodać koloru? Jakie wybrać kolory, by nie przesadzić? Przykładowo, brązowa kanapa bardzo ładnie będzie łączyć się z poduszkami w odcieniach czerwieni, pomarańczy. Jeśli chcemy mocno rozjaśnić mebel, zdecydujmy się na pistację, miętę czy khaki. Potrzebujemy romantyzmu czy delikatności? Postawmy na róż, ale koniecznie pudrowy.

Najczęściej popełniane błędy

Poduszki i kanapa

Kanapa jest dużym meblem, zajmującym większą część salonu. Wiele osób boi się, że używając poduszek w ostrych kolorach, nie uzyskają pożądanego efektu, przez co decydują się na poduszki w różnych odcieniach brązu. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ale przy takim dużym meblu jak kanapa, nieprawidłowym.

Użycie tego samego koloru na dużym meblu sprawi, że będziemy odbierać go jako duża, bezkształtna brązowa masa. Jednocześnie mocno przytłoczy to cały salon i sprawi, że wchodząc do niego będziemy mieć wrażenie ciasnoty. Samo pomieszczenie będzie też wyglądać na mniejsze. Jednocześnie dobrane do kanapy meble (prawdopodobnie w innych odcieniach brązu) spotęgują to uczucie i sprawią, że pokój całkiem straci swój blask i styl. Spokój jest ok, ale zbyt dużo spokoju – już nie.

Rozwiązaniem w przypadku brązowych poduszek może być wybranie poduszki brązowej, ale o kontrastowym odcieniu, która przełamie monotonię dużego brązowego mebla. Wybierając inne kolory, wiele osób chce postawić na szarość czy czerń, które oceniają jako kolory bezpieczne. Nie sprawdzą się one w tym zestawieniu, a jeśli, to nie do każdego brązu.

Kanapa jest ozdobą salonu. Wybierając poduszki dekoracyjne w odpowiednim kolorze możemy znacząco wpłynąć na jej odbiór i na to, jaki styl i sposób dekoracji dotyczyć będzie reszty pokoju, a także mieszkania. Warto to również mieć na uwadze, wybierając odpowiednie kolory.