Beton to wyjątkowo twardy i trwały materiał powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Wymaga odpowiedniej obróbki z użyciem specjalistycznych narzędzi. W tym zakresie stosowana jest technika diamentowa. Na czym ona polega? Jakie ma zalety? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Twoim miastem są Kielce, Staszów, Połaniec, Kazimierza Wielka, Jędrzejów lub Chmielnik? Czekamy na Twoje zapytania.

Diamentowa technika obróbki betonu – co to takiego?

Branża budowlana od dawna szukała efektywnych, mało uciążliwych i stosunkowo szybkich sposobów na cięcie betonu oraz wiercenie otworów w betonie. Idealnym rozwiązaniem okazała się technika diamentowa, która pozwala sprawnie i skutecznie wiercić w betonie oraz wykonywać inne czynności związane z obróbką tego materiału. Jak sama jej nazwa wskazuje, wykorzystywane są w niej diamenty – minerały te to najtwardsze substancje, jakie występują w przyrodzie. Narzędzia takie jak np. piła, wiertarka udarowa, młotowiertarka, ściernica itp. są pokryte pyłem diamentowym. Dzięki temu wiertło do betonu jest w stanie poradzić sobie bez problemu z wierceniem w betonie. Diament ma bowiem to do siebie, że zarysować czy uszkodzić go jest w stanie tylko drugi diament.

wiercenie w betonie wiertła

Jakie zalety ma wiercenie w betonie techniką diamentową?

Technika diamentowa nie bez powodu cieszy się w budownictwie ogromną popularnością. Za jej sprawą praca z betonem weszła na całkowicie nowy poziom, co w głównej mierze jest zasługą właściwości diamentów. Przede wszystkim przy wierceniu w betonie czy jego cięciu możliwe jest zachowanie dużej precyzji. Narzędzia, które zawierają pokruszone cząsteczki diamentu, bez najmniejszych trudności przechodzą przez beton. W związku z tym nie ma konieczności wspomagania ich dodatkową siłą fizyczną. Ponadto „diamentowa” wiertarka udarowa oraz pozostałe „diamentowe” narzędzia nie powodują drgań, więc przy wierceniu otworów w betonie nie trzeba obawiać się o całą konstrukcję. Nie powstają przy tym nadmierny hałas oraz pył, co przekłada się na komfort pracy. Do tego wspomnieć wypada o wysokiej wytrzymałości „diamentowych” narzędzi – rzadko ulegają awariom i odznaczają się przedłużoną żywotnością. W praktyce omawiana technika to oszczędność czasu i pieniędzy.

Technika diamentowa – jakie daje możliwości? To nie tylko wiercenie w betonie!

Technika diamentowa kojarzy się przede wszystkim z wierceniem w betonie, a także z cięciem betonu. Z powodzeniem nadaje się ona również i do innych materiałów, np. umożliwia wiercenie w żelbecie, kamieniu czy w cegle. Oprócz tego używa się jej też do wycinania otworów na okna i drzwi oraz do wykonywania rozmaitych prac budowlanych i instalacji. Bardzo ważne w omawianym kontekście jest to, aby wykonywaniem tych wszystkich czynności zajmowały się osoby ze stosownymi kwalifikacjami i doświadczeniem. Ceny usług budowlanych z zastosowaniem techniki diamentowej da się ustalić na atrakcyjnym poziomie.  Jakim? Zamów cennik i skontaktuj się z nami w celu ustalenia indywidualnej wyceny.